0298125.ZXEH-UL
0298125.ZXEH-UL
0298125.ZXEH-UL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0298125.ZXEH-UL
  • Description
    FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
  • Delivery Services
125 A AC 32 V DC Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Quick Inquiry
0298125.ZXEH-UL
Fuse Type Automotive
Current Rating (Amps) 125 A
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 32 V
Response Time -
Package / Case Auto Link
Breaking Capacity @ Rated Voltage 2kA
Melting I²t 57800.0
Approval Agency UR
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Color -
Size / Dimension 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)