0498175.MXM6
Manufacturer
Littelfuse Inc.Description
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Request for Quotation
0498175.MXM6
lmages are for reference only.0498175.MXM6
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Delivery Services
175 A AC 32 V DC Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
0498175.MXM6
| Fuse Type | Automotive |
| Current Rating (Amps) | 175 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Response Time | - |
| Package / Case | Auto Link |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Melting I²t | 100000.0 |
| Approval Agency | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Color | Dark Gray |
| Size / Dimension | 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm) |
| Base Product Number | - |
| DC Cold Resistance | 0.285 Ohms |
| Product Attribute |  |
| Part Number | 0498175.MXM6-CN | 0498175.M | 0498175.M-CN | 0498175.MX1M5 |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ||
| Description | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK |