0498175.MXM6-CN
Manufacturer
Littelfuse Inc.Description
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Request for Quotation
0498175.MXM6-CN
lmages are for reference only.0498175.MXM6-CN
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Delivery Services
175 A AC 32 V DC Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
0498175.MXM6-CN
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Fuse Type | Automotive |
| Current Rating (Amps) | 175 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Auto Link |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Melting I²t | 100000.0 |
| Approval Agency | UR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Color | Black |
| Size / Dimension | 1.614" L x 0.472" W x 0.327" H (41.00mm x 12.00mm x 8.30mm) |
| Base Product Number | - |
| DC Cold Resistance | 0.000285 Ohms |
| Product Attribute |  |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | |
| Description | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK | FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK |