0925-101J
0925-101J
0925-101J
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0925-101J
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    FIXED IND 100NH 670MA 100MOHM TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
100 nH Shielded Molded Inductor 670 mA 100mOhm Max Axial
Quick Inquiry
0925-101J
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delevan
Series 0925
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS non-compliant
Type Molded
Material - Core Iron
Inductance 100 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 670 mA
Current - Saturation (Isat) 670mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Q @ Freq 54 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 490MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)