0925-104J
0925-104J
0925-104J
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0925-104J
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
100 µH Shielded Molded Inductor 51 mA 16.8Ohm Max Axial
Quick Inquiry
0925-104J
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delevan
Series 0925
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS non-compliant
Type Molded
Material - Core Iron
Inductance 100 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 51 mA
Current - Saturation (Isat) 51mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 16.8Ohm Max
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 10.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)