0925-103H
0925-103H
0925-103H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0925-103H
  • Description
    FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH
  • Delivery Services
10 µH Shielded Molded Inductor 106 mA 4Ohm Max Axial
Quick Inquiry
0925-103H
Material - Core Iron
Inductance 10 µH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 106 mA
Current - Saturation (Isat) 106mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Q @ Freq 57 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 50MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan
RoHS Status RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Description FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH