0925-104H
0925-104H
0925-104H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0925-104H
  • Description
    FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
  • Delivery Services
100 µH Shielded Molded Inductor 51 mA 16.8Ohm Max Axial
Quick Inquiry
0925-104H
Material - Core Iron
Inductance 100 µH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 51 mA
Current - Saturation (Isat) 51mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 16.8Ohm Max
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 10.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)