4379R-471JS
4379R-471JS
4379R-471JS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    4379R-471JS
  • Description
    FIXED IND 470NH 750MA 50MOHM SMD
  • Delivery Services
470 nH Shielded Inductor 750 mA 50mOhm Max 2-SMD
Quick Inquiry
4379R-471JS
Material - Core Ferrite
Inductance 470 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 750 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Q @ Freq 106 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 260MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)