AWSCR-12.00CELA-C33-T3
AWSCR-12.00CELA-C33-T3
AWSCR-12.00CELA-C33-T3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AWSCR-12.00CELA-C33-T3
  • Description
    CERAMIC RES 12.0000MHZ 33PF SMD
  • Delivery Services
12 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 33 pF ±0.2% 40 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Quick Inquiry
AWSCR-12.00CELA-C33-T3
Manufacturer Abracon LLC
Series AWSCR-CELA
Type Ceramic
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±0.2%
Frequency Tolerance ±0.5%
Features Built in Capacitor
Capacitance 33 pF
Impedance 40 Ohms
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height 0.039" (1.00mm)