AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
  • Description
    CER RES 12MHZ 10PF SMD
  • Delivery Services
12 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.2% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Quick Inquiry
AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
Manufacturer Abracon LLC
Series AWSCR-CPLA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Ceramic
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±0.2%
Frequency Tolerance ±0.5%
Features Built in Capacitor
Capacitance 15 pF
Impedance 30 Ohms
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Height 0.067" (1.70mm)