Part Number
AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
Manufacturer
Abracon LLCDescription
CER RES 12MHZ 10PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
3-SMD, Non-Standard
In Stock
28,214 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
lmages are for reference only.AWSCR-12.00CPLA-C10-T4
CER RES 12MHZ 10PF SMD
Datasheet3-SMD, Non-Standard
28,214 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

12 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.2% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
AWSCR-12.00CPLA-C10-T4

| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Resonators - |
| Manufacturer | Abracon LLC |
| Series | AWSCR-CPLA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Ceramic |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | ±0.2% |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Features | Built in Capacitor |
| Capacitance | 15 pF |
| Impedance | 30 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3-SMD, Non-Standard |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm) |
| Height | 0.067" (1.70mm) |
| Base Product Number | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | AWSCR-12.00CELA-C10-T3 | AWSCR-12.00CELA-C33-T3 | AWSCR-12.00CELB-C10-T3 | AWSCR-12.00CELB-C33-T3 |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CERAMIC RES 12.0000MHZ 10PF SMD | CERAMIC RES 12.0000MHZ 33PF SMD | CERAMIC RES 12.0000MHZ 10PF SMD | CERAMIC RES 12.0000MHZ 33PF SMD |
| Series | AWSCR-CELA | AWSCR-CELA | AWSCR-CELB | AWSCR-CELB |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |