AWSCR-12.00CV-T
AWSCR-12.00CV-T
AWSCR-12.00CV-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AWSCR-12.00CV-T
  • Description
    CERAMIC RES 12.0000MHZ 22PF SMD
  • Delivery Services
12 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 22 pF ±0.4% 30 Ohms -25°C ~ 85°C Surface Mount
Quick Inquiry
AWSCR-12.00CV-T
Manufacturer Abracon LLC
Series AWSCR-CV
Type Ceramic
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±0.4%
Frequency Tolerance ±0.5%
Features Built in Capacitor
Capacitance 22 pF
Impedance 30 Ohms
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Height 0.039" (1.00mm)