B78148S1333J000
B78148S1333J000
B78148S1333J000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B78148S1333J000
  • Manufacturer
    EPCOS - TDK Electronics
  • Description
    FIXED IND 33UH 500MA 920 MOHM TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 920mOhm Max Radial
Quick Inquiry
B78148S1333J000
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series BC
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 920mOhm Max
Q @ Freq 55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 9MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)