CL31X106KAHNNNE
CL31X106KAHNNNE
CL31X106KAHNNNE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31X106KAHNNNE
  • Manufacturer
    Samsung Electro-Mechanics
  • Description
    CAP CER 10UF 25V X6S 1206
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1206 (3216 Metric)
  • Delivery Services
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31X106KAHNNNE
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)