CL31X226KPHN3NE
CL31X226KPHN3NE
CL31X226KPHN3NE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31X226KPHN3NE
  • Description
    CAP CER 22UF 10V X6S 1206
  • Delivery Services
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31X226KPHN3NE
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)