CL31X476MQHNNWE
CL31X476MQHNNWE
CL31X476MQHNNWE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31X476MQHNNWE
  • Description
    CAP CER 47UF 6.3V X6S 1206
  • Delivery Services
47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31X476MQHNNWE
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)