CL31X107MRKNNWE
CL31X107MRKNNWE
CL31X107MRKNNWE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31X107MRKNNWE
  • Description
    CAP CER 100UF 4V X6S 1206
  • Delivery Services
100 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31X107MRKNNWE
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)