CL31X106MOCLNNC
CL31X106MOCLNNC
CL31X106MOCLNNC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31X106MOCLNNC
  • Description
    CAP CER 10UF 16V X6S 1206
  • Delivery Services
10 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31X106MOCLNNC
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features Low Profile
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)