ENI58IL-S10CA5-2048UD2-RC1
ENI58IL-S10CA5-2048UD2-RC1
ENI58IL-S10CA5-2048UD2-RC1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ENI58IL-S10CA5-2048UD2-RC1
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 2048 RS-422 User Selectable
Quick Inquiry
ENI58IL-S10CA5-2048UD2-RC1
Encoder Type Incremental
Output Type RS-422
Pulses per Revolution 2048
Voltage - Supply 4.75V ~ 30V
Actuator Type 10mm Dia Flatted End