ENI58IL-S10CA5-2048UD1-AAB
ENI58IL-S10CA5-2048UD1-AAB
ENI58IL-S10CA5-2048UD1-AAB
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ENI58IL-S10CA5-2048UD1-AAB
  • Delivery Services
Rotary Encoder Incremental 2048 Voltage User Selectable
Quick Inquiry
ENI58IL-S10CA5-2048UD1-AAB
Encoder Type Incremental
Output Type Voltage
Pulses per Revolution 2048
Voltage - Supply 4.75V ~ 30V
Actuator Type 10mm Dia Flatted End