FI-RE41HL
FI-RE41HL
FI-RE41HL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FI-RE41HL
  • Description
    CONN PLUG HSG 41POS 0.50MM
  • Delivery Services
41 Rectangular Connectors - Housings Plug 0.020" (0.50mm)
Quick Inquiry
FI-RE41HL
Contact Type Blade Pin
Number of Positions 41
Pitch 0.020" (0.50mm)
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Base Product Number FI-RE41H
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FI-RE41HL FI-RE41HLS-M FI-RE41HLS-M FI-E30H
Part Number FI-RE41HL FI-RE41HLS-M FI-RE41HLS-M FI-E30H
Manufacturer JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant RoHS Compliant
Description CONN PLUG HSG 41POS 0.50MM CONN PLUG HSG 41POS 0.50MM CONN PLUG HSG 41POS 0.50MM CONN PLUG HSG 30POS 1.00MM