FI-RE51HL
Manufacturer
JAE ElectronicsDescription
CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM
Request for Quotation
FI-RE51HL
lmages are for reference only.FI-RE51HL
CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM
Delivery Services
51 Rectangular Connectors - Housings Plug 0.020" (0.50mm)
FI-RE51HL
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Connector Type | Plug |
| Contact Type | Blade Pin |
| Number of Positions | 51 |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Features | - |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Base Product Number | FI-RE51H |
| Product Attribute |  |
| Part Number | FI-RE51HL | FI-RE51HLS-M | FI-RE51HLS-M | FI-E30H |
| Manufacturer | JAE Electronics | JAE Electronics | JAE Electronics | JAE Electronics |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | RoHS Compliant | ||
| Description | CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM | CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM | CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM | CONN PLUG HSG 30POS 1.00MM |