FI-RE51HL
FI-RE51HL
FI-RE51HL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FI-RE51HL
  • Description
    CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM
  • Delivery Services
51 Rectangular Connectors - Housings Plug 0.020" (0.50mm)
Quick Inquiry
FI-RE51HL
Contact Type Blade Pin
Number of Positions 51
Pitch 0.020" (0.50mm)
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Base Product Number FI-RE51H
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FI-RE51HL FI-RE51HLS-M FI-RE51HLS-M FI-E30H
Part Number FI-RE51HL FI-RE51HLS-M FI-RE51HLS-M FI-E30H
Manufacturer JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant RoHS Compliant
Description CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM CONN PLUG HSG 51POS 0.50MM CONN PLUG HSG 30POS 1.00MM