LPD5030V-103MRC
LPD5030V-103MRC
LPD5030V-103MRC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LPD5030V-103MRC
  • Manufacturer
    Coilcraft
  • Description
    CMC 1.3A 2LN 11.69 OHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
10 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 11.69 kOhms @ 40 MHz 1.3A DCR 490mOhm
Quick Inquiry
LPD5030V-103MRC
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Common Mode Chokes -
Manufacturer Coilcraft
Series LPD5030V
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 10 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max) 1.3A
DC Resistance (DCR) (Max) 490mOhm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approval Agency -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height (Max) 0.118" (3.00mm)
Package / Case Nonstandard
Base Product Number -
Impedance @ Frequency 11.69 kOhms @ 40 MHz