LPD5030V-472MRC
LPD5030V-472MRC
LPD5030V-472MRC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LPD5030V-472MRC
  • Description
    CMC 1.9A 2LN 7.85 OHM SMD
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
4.7 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 7.85 kOhms @ 66 MHz 1.9A DCR 322mOhm
Quick Inquiry
LPD5030V-472MRC
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 4.7 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max) 1.9A
DC Resistance (DCR) (Max) 322mOhm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height (Max) 0.118" (3.00mm)
Package / Case Nonstandard
Base Product Number -
Impedance @ Frequency 7.85 kOhms @ 66 MHz