Part Number
LPD5030V-154MRC
Manufacturer
CoilcraftDescription
CMC 310MA 2LN 102.7 OHM SMD
Datasheet
DatasheetPackage
Nonstandard
In Stock
17,774 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

LPD5030V-154MRC
lmages are for reference only.Payment Methods

Delivery Services

150 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 102.7 kOhms @ 66 MHz 310mA DCR 3.82Ohm
LPD5030V-154MRC

| Category | Filters - Common Mode Chokes - |
| Manufacturer | Coilcraft |
| Series | LPD5030V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance @ Frequency | 150 µH @ 100 kHz |
| Current Rating (Max) | 310mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 3.82Ohm |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm) |
| Height (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Package / Case | Nonstandard |
| Base Product Number | - |
| Impedance @ Frequency | 102.7 kOhms @ 66 MHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | LPD5030V-103MRC | LPD5030V-224MRC | LPD5030V-333MRC | LPD5030V-472MRC |
| Manufacturer | Coilcraft | Coilcraft | Coilcraft | Coilcraft |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ||
| Description | CMC 1.3A 2LN 11.69 OHM SMD | CMC 240MA 2LN 174.7 OHM SMD | CMC 670MA 2LN 25.81 OHM SMD | CMC 1.9A 2LN 7.85 OHM SMD |
| Series | LPD5030V | LPD5030V | LPD5030V | LPD5030V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |