LPD5030V-682MRC
LPD5030V-682MRC
LPD5030V-682MRC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LPD5030V-682MRC
  • Description
    CMC 1.55A 2LN 9.2 OHM SMD
  • Package
    Nonstandard, 4 Lead
  • Delivery Services
6.8 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 9.2 kOhms @ 66 MHz 1.55A DCR 395mOhm
Quick Inquiry
LPD5030V-682MRC
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 6.8 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max) 1.55A
DC Resistance (DCR) (Max) 395mOhm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height (Max) 0.118" (3.00mm)
Package / Case Nonstandard, 4 Lead
Base Product Number -
Impedance @ Frequency 9.2 kOhms @ 66 MHz