PS3V-030AF24C
Manufacturer
IDECDescription
AC/DC CONVERTER 24V 31W
Request for Quotation
PS3V-030AF24C
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 100 ~ 240 VAC Input
PS3V-030AF24C
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Output 6 | - |
| Current - Output 1 | 1.3 A |
| Voltage - Isolation | - |
| Efficiency | 85% |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C (With Derating) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.76" L x 1.36" W x 2.70" H (95.5mm x 34.5mm x 68.5mm) |
| Current - Output 5 | - |
| Power (Watts) | 31W |