RSF-737.500-17000-1109-TR-NS1
RSF-737.500-17000-1109-TR-NS1
RSF-737.500-17000-1109-TR-NS1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RSF-737.500-17000-1109-TR-NS1
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    FILTER SAW 737.5MHZ 5SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    5-SMD, No Lead
  • Delivery Services
737.5MHz Frequency RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2dB 17MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Quick Inquiry
RSF-737.500-17000-1109-TR-NS1
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - SAW Filters -
Manufacturer Raltron Electronics
Series RSF
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Bandwidth 17MHz
Insertion Loss 2dB
Ratings -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-SMD, No Lead
Height (Max) 0.026" (0.65mm)
Size / Dimension 0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Frequency - Center 737.5MHz