RSF-780.000-44500-1109-TR
RSF-780.000-44500-1109-TR
RSF-780.000-44500-1109-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RSF-780.000-44500-1109-TR
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    FILTER SAW 780MHZ 5SMD
  • Package
    5-SMD, No Lead
  • Delivery Services
780MHz Frequency RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.7dB 44.5MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Quick Inquiry
RSF-780.000-44500-1109-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - SAW Filters -
Manufacturer Raltron Electronics
Series RSF
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Bandwidth 44.5MHz
Insertion Loss 1.7dB
Ratings -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-SMD, No Lead
Height (Max) 0.021" (0.55mm)
Size / Dimension 0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Frequency - Center 780MHz
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FILTER SAW 780MHZ 5SMD FILTER SAW 1.17645GHZ 5SMD FILTER SAW 1.189GHZ 5SMD FILTER SAW 1.19742GHZ 10SMD