SPH252010H220MT
SPH252010H220MT
SPH252010H220MT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SPH252010H220MT
  • Description
    FIXED IND 22UH 400MA 1.548OHM SM
  • Delivery Services
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 1.548Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Quick Inquiry
SPH252010H220MT
Series SPH
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) 450mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.548Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)