SPH252010H4R7MT
SPH252010H4R7MT
SPH252010H4R7MT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SPH252010H4R7MT
  • Description
    FIXED IND 4.7UH 910MA 323MOHM SM
  • Delivery Services
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 910 mA 323mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Quick Inquiry
SPH252010H4R7MT
Series SPH
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 910 mA
Current - Saturation (Isat) 1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 323mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)