WL02JT7N5
WL02JT7N5
WL02JT7N5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WL02JT7N5
  • Description
    FIXED IND 7.5NH 680MA 104MOHM SM
  • Delivery Services
7.5 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 680 mA 104mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
WL02JT7N5
Material - Core Ceramic
Inductance 7.5 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 680 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 104mOhm Max
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4.8GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)