0925-154J
0925-154J
0925-154J
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0925-154J
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    FIXED IND 150UH 75MA 7.9 OHM TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
150 µH Shielded Molded Inductor 75 mA 7.9Ohm Max Axial
Quick Inquiry
0925-154J
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delevan
Series 0925
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS non-compliant
Type Molded
Material - Core Ferrite
Inductance 150 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 75 mA
Current - Saturation (Isat) 24mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 7.9Ohm Max
Q @ Freq 33 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 12MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)