0925-332H
0925-332H
0925-332H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0925-332H
  • Description
    FIXED IND 3.3UH 185MA 1.3 OHM TH
  • Delivery Services
3.3 µH Shielded Molded Inductor 185 mA 1.3Ohm Max Axial
Quick Inquiry
0925-332H
Material - Core Iron
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 185 mA
Current - Saturation (Isat) 185mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Q @ Freq 49 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 80MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)