672D226F150DT5D
672D226F150DT5D
672D226F150DT5D
lmages are for reference only.
  • Part Number
    672D226F150DT5D
  • Description
    CAP ALUM 22UF 150V RADIAL TH
  • Delivery Services
22 µF 150 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can
Quick Inquiry
672D226F150DT5D
RoHS Status RoHS non-compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance -10%, +50%
Voltage - Rated 150 V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Surface Mount Land Size -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Base Product Number -
Impedance -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 672D226F150DT5D 672D226F100CD2D 672D226F100CD2D 672D226F100CD4D
Part Number 672D226F150DT5D 672D226F100CD2D 672D226F100CD2D 672D226F100CD4D
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
RoHS Status RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Description CAP ALUM 22UF 150V RADIAL TH CAP ALUM 22UF 100V RADIAL TH CAP ALUM 22UF 100V RADIAL TH CAP ALUM 22UF 100V RADIAL TH