672D226H050CD5C
672D226H050CD5C
672D226H050CD5C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    672D226H050CD5C
  • Description
    CAP ALUM 22UF 50V RADIAL TH
  • Delivery Services
22 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can
Quick Inquiry
672D226H050CD5C
RoHS Status RoHS non-compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance -
Voltage - Rated 50 V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.740" (18.80mm)