AMPMDDA-2.4576T3
AMPMDDA-2.4576T3
AMPMDDA-2.4576T3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AMPMDDA-2.4576T3
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
2.4576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AMPMDDA-2.4576T3
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Abracon LLC
Series AMPM
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator MEMS
Type XO (Standard)
Frequency 2.4576 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)