AMPMDFA-33.3300
AMPMDFA-33.3300
AMPMDFA-33.3300
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AMPMDFA-33.3300
  • Description
    MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
  • Delivery Services
33.33 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AMPMDFA-33.3300
Series AMPM
Packaging Bulk
Type XO (Standard)
Frequency 33.33 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)