AMPMDEA-52.0000T
AMPMDEA-52.0000T
AMPMDEA-52.0000T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AMPMDEA-52.0000T
  • Description
    MEMS OSC XO 52.0000MHZ CMOS SMD
  • Delivery Services
52 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AMPMDEA-52.0000T
Series AMPM
Packaging Tape & Reel (TR)
Type XO (Standard)
Frequency 52 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)