DEA200710LT-1238A1
DEA200710LT-1238A1
DEA200710LT-1238A1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA200710LT-1238A1
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    RF FILTER LOW PASS 590MHZ 0805
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
  • Delivery Services
590MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 240MHz Bandwidth 0.88dB 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Quick Inquiry
DEA200710LT-1238A1
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer TDK Corporation
Series DEA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)-->
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 590MHz Center
Bandwidth 240MHz
Filter Type Low Pass
Ripple -
Insertion Loss 0.88dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.028" (0.70mm)