DEA200960LT-5055B1
DEA200960LT-5055B1
DEA200960LT-5055B1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA200960LT-5055B1
  • Description
    RF FILTER LOW PASS 829MHZ 0805
  • Package
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Delivery Services
829MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 262MHz Bandwidth 0.65dB 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Quick Inquiry
DEA200960LT-5055B1
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 829MHz Center
Bandwidth 262MHz
Filter Type Low Pass
Ripple -
Insertion Loss 0.65dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.031" (0.80mm)