DEA202450BT-2114F1
DEA202450BT-2114F1
DEA202450BT-2114F1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA202450BT-2114F1
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
  • Package
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Delivery Services
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 2.5dB 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Quick Inquiry
DEA202450BT-2114F1
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 2.45GHz Center
Bandwidth 100MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 2.5dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.020" (0.50mm)