DEA202450BT-1294C1-H
DEA202450BT-1294C1-H
DEA202450BT-1294C1-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA202450BT-1294C1-H
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
  • Package
    0805 (2012 Metric)
  • Delivery Services
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 72MHz Bandwidth 1.35dB 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
DEA202450BT-1294C1-H
Series DEA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 2.45GHz Center
Bandwidth 72MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1.35dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height (Max) 0.032" (0.80mm)