DEA202450BT-1261A2
DEA202450BT-1261A2
DEA202450BT-1261A2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA202450BT-1261A2
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
  • Package
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Delivery Services
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Quick Inquiry
DEA202450BT-1261A2
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 2.45GHz Center
Bandwidth -
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.026" (0.65mm)