Part Number
DEA202450BT-3030A1
Manufacturer
TDK CorporationDescription
RF FILTER 2.45GHZ 5SMD
Datasheet
DatasheetPackage
5-SMD, No Lead
In Stock
97,874 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

DEA202450BT-3030A1
lmages are for reference only.DEA202450BT-3030A1
RF FILTER 2.45GHZ 5SMD
Datasheet5-SMD, No Lead
97,874 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

2.45GHz Center Frequency RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.3dB 5-SMD, No Lead
DEA202450BT-3030A1

| Category | Filters - RF Filters - |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | DEA |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)--> |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Frequency | 2.45GHz Center |
| Bandwidth | 100MHz |
| Filter Type | - |
| Ripple | - |
| Insertion Loss | 1.3dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Base Product Number | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | DEA202450BT-1195A1 | DEA202450BT-1213C1 | DEA202450BT-1213CM1 | DEA202450BT-1261A2 |
| Manufacturer | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805 | RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805 | RF FILTER BAND PASS | RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805 |
| Series | DEA | DEA | * | DEA |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)--> | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)--> | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)--> |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |