FC5BSBBMD24.0-T1
FC5BSBBMD24.0-T1
FC5BSBBMD24.0-T1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FC5BSBBMD24.0-T1
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
24 MHz ±50ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FC5BSBBMD24.0-T1
Manufacturer Fox Electronics
Series FX532B
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FC5BSBBMD20.0-T1 FC5BSBBMD20.0-T1 FC5BSBBMD24.0-T1 FC5BSBBEM12.0-T1
Part Number FC5BSBBMD20.0-T1 FC5BSBBMD20.0-T1 FC5BSBBMD24.0-T1 FC5BSBBEM12.0-T1
Manufacturer Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 12MHZ 10PF SMT