FC5BSCCEM19.6608-T1
Manufacturer
Fox ElectronicsDescription
CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMT
Request for Quotation
FC5BSCCEM19.6608-T1
lmages are for reference only.FC5BSCCEM19.6608-T1
CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMT
Delivery Services
Crystal
FC5BSCCEM19.6608-T1
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | Fox Electronics |
| Series | * |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | - |
| Frequency | - |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | - |
| Load Capacitance | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Operating Mode | - |
| Operating Temperature | - |
| Ratings | - |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | - |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | FC5BSCCEM19.6608-T1 | FC5BABADI8.0-T1 | FC5BABADI8.0-T1 | FC5BABAEI20.0-T1 |
| Manufacturer | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMT | CRYSTAL 8MHZ 8PF SMT | CRYSTAL 8MHZ 8PF SMT | CRYSTAL 20MHZ 10PF SMT |