FC5BSCCEM19.6608-T1
FC5BSCCEM19.6608-T1
FC5BSCCEM19.6608-T1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FC5BSCCEM19.6608-T1
  • Description
    CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMT
  • Delivery Services
Crystal
Quick Inquiry
FC5BSCCEM19.6608-T1
Manufacturer Fox Electronics
Series *
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Frequency -
Frequency Stability -
Frequency Tolerance -
Load Capacitance -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Operating Mode -
Operating Temperature -
Ratings -
Mounting Type -
Package / Case -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FC5BSCCEM19.6608-T1 FC5BABADI8.0-T1 FC5BABADI8.0-T1 FC5BABAEI20.0-T1
Part Number FC5BSCCEM19.6608-T1 FC5BABADI8.0-T1 FC5BABADI8.0-T1 FC5BABAEI20.0-T1
Manufacturer Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMT CRYSTAL 8MHZ 8PF SMT CRYSTAL 8MHZ 8PF SMT CRYSTAL 20MHZ 10PF SMT