FC5BSBBMD24.0-T1
Manufacturer
Fox ElectronicsDescription
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
FC5BSBBMD24.0-T1
lmages are for reference only.FC5BSBBMD24.0-T1
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Datasheet4-SMD, No Lead
Delivery Services
24 MHz ±50ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FC5BSBBMD24.0-T1
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | Fox Electronics |
| Series | FX532B |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Load Capacitance | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | FC5BSBBMD20.0-T1 | FC5BSBBMD20.0-T1 | FC5BSBBMD24.0-T1 | FC5BSBBEM12.0-T1 |
| Manufacturer | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics | Fox Electronics |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD | CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD | CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD | CRYSTAL 12MHZ 10PF SMT |