KTS350B106M43N0T00
KTS350B106M43N0T00
KTS350B106M43N0T00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    KTS350B106M43N0T00
  • Description
    CAPCERMLCCHI-CAP-10UF-<100UF
  • Package
    1812 (4532 Metric)
  • Delivery Services
10 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7S 1812 (4532 Metric)
Quick Inquiry
KTS350B106M43N0T00
Series NTS
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)